Галоўная
  Парафія
  Ініцыятывы
  Малітва

Архімандрыт СЯРГЕЙ (Гаек)

Апостальскі Візітатар Беларускай Грэка-Каталіцкай Царквы

вул. Арджанікідзе 6, BY - 220021 МІНСК, Беларусь

 

Мінськ, 12 квітня 2008 р.Б.

Його Преосвященству

Високодостойному Владиці

ЙОСАФАТУ (Говері)

Екзарху Волинському УГКЦ

Л У Ц Ь К

 

Преосвященнішій Владико!

Як Апостольський Візитатор Білоруської Греко-Католицької Церкви, разом із духовенством і вірними нашої Церкви хочу виказати радість з нагоди Вашого поставлення на престіл Екзарха Волинського і привітати Вас з початком пастирського служіння на цій, близький також і для нас, землі.

Ваш Екзархат знаходиться на кордоні з Білоруссю і ми надіємося, що ця територіальна близкість буде також нагодою до співпраці на користь єдності, про яку рупливо дбав Слуга Божий Митрополит Андрій Шептицький.

Він, піклуючись про розвиток Греко-Католицької Церкви на Сході, у 1915 році призначив для праці на Волині Єпископа Луцького Йосифа (Боцяна), який певний час опікувався також білоруськими греко-католиками. Слуга Божий Андрій активно допомагав також Апостольскому Візитаторові для Волині, Підляшшя і Полісся Владиці Миколаю (Чернецькому). В кінці 1939 року доручив йому обов ' язкі Єкзарха Білорусі, до 1940 року, коли це служіння приняв о. Антон Неманцевіч.

Центрально-Західній Протопресвітерат (деканат) Білоруської Греко-Католицької Церкви сьогодні носить ім'я Блаженного Миколая Чарнецького. Нехай приклад Блаженного Священномученика буде для нас добрим свідченням жертовності і відданого служіння вірним.

Щиро бажаємо Вам, Преосвященніший Владико, Божого благословення у праці на душпастирській ниві.

Нехай Милосердний і Чоловіколюбець Господь збереже Вас для святих своїх Церков, «щоб у мирі, цілі, чесні, здорові, довголітні право правили слово Твоєї істини».

А всі святі Української землі нехай супроводжують Вас своїми молитвами і опікою у Вашому служінні.

+ Архімандрит СЕРГІЙ (Гаєк)

Апостольський Візитатор БГКЦ